KUP HNŠK Moslavina – HNK Rijeka 1:1 (PEN 4:5)

by | lis 21, 2022 | Glavna, Vijesti

MOSLAVINA 5 (1)
RIJEKA         6 (1)

KUTINA, Gradski stadion. Gledatelja: 1600.
Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica), pomoćnici: Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina) i Željko Bučar (Duga Resa)

Strijelci: 1:0 Lončarević (33), 1:1 Frigan (65) Jedanaesterci: za Moslavinu su zabili Batarelo, Škurla, Peranić i Novak, udarac Bače Zlomislić je obranio za Rijeku su pogodili: Alvarez, Smolčić, Prince, Djouahra i Galešić

MOSLAVINA: Kovačić, Losso (od 57. Peranić), Lilovac (od 107. Mitev) Batarelo, Lončarević, Novak, Burić, Milinković (od 74. Grgić), Slekovac (od 57. Bača), Dajčar (od 81. Bajlović), Škurla
Trener: Siniša Grubišić

RIJEKA: Zlomislić, Galešić, Vrančić (od 46. Prince), Krešić, Vlasenko (od 46. Grgić), Jurišić, Bušnja (od 95. Smolčić), Frigan, Hodža (od 106. Pavlović), Alvarez, Karrica (od 46. Djouahra)
Trener: Serse Cosmi

Žuti kartoni: Krešić (32), Batarelo (50), Bača (77), Bajlović (117)

Igrač utakmice: Sandro Škurla

Moslavina je došla na korak do čuda koje je najavljivao njen trener Grubišić, ali nije uspjela napraviti taj posljednji iskorak i izbaciti favoriziranu Rijeku.
Samo jedan promašeni kazneni udarac zaustavio je Moslavce, iako bi bilo apsolutno zasluženo da su prošli dalje.
Gosti su očekivano u Kutini brzo zagospodarili terenom i počeli stvarati prilike, uglavnom iz prekida. No, Moslavina uopće nije bila u podređenom položaju, dobro je izlazila i stvarala velike probleme gostujućoj obrani.
Rijeka je mogla doći do vodstva već u 2. minuti, ali je nakon kornera loptu s gol crte izbacio Slekovac. Novu dobru priliku nakon ubačaja iz kuta gosti imaju u 29. minuti, ali Kovačić odlično brani.
Četiri minute kasnije Krešić je požutio nakon prekršaja na sredini terena. Moslavina je odigrala sjajnu akciju nakon tog prekida. Batarelo je ubacio loptu u kazneni prostor gdje ju je primio Lončarević i snažnim udarcem iz prve pogodio bliži kut vratara Zlomislića.
Rijeka je nakon primljenog gola počela još jače pritiskati, ali Novak i Batarelo su im bili stalna prijetnja kad god bi primili loptu. Na odmor se otišlo s vodstvom domaćina.
U nastavku Lončarević ima priliku da poveća vodstvo Moslavine, ali u 55. minuti sa 16 metara puca zamalo preko gola.
Prince, koji je ušao u igru na poluvremenu, je počeo raditi nered na desnoj strani obrane domaćih i od tamo je dolazila većina gostujućih prijetnji. No, obrana Moslavine predvođena Škurlom vrlo dobro se nosila sa svim izazovima, sve do 65. minute. Malo prije toga na istočnoj tribini krenulo je nekakvo naguravanje i potencijalni sukob dvaju navijačkih skupina koji je spriječila policija, kad je Rijeka došla do izjednačenja. Jedan udarac izvana Kovačić je kratko odbio, a na loptu je natrčao Frigan i pospremio je u mrežu.
Pet minuta kasnije Prince je u mrtvoj šansi, ali sa sedam metara prebacuje cijeli gol. Bilo je vidljivo da Moslavina pada sa snagom i da njeni igrači sve teže dišu, no uspjeli su izdržati do kraja i odvesti ovaj susret u produžetke. I onda u prvom produžetku totalno iznenađenje,
Moslavina je počela dominirati i stvorila dvije takve šanse da su već svi na tribinama vidjeli loptu u golu. Prvo je Novak u 93. ušao u kazneni prostor i odlično pucao, no loptu koja je išla u mrežu gostujući braniči izbacuju u korner. Nakon tog kornera Batarelo ostaje potpuno sam na nekih 10 metara, dobro puca, a Zlomislić krajnjim naporom izbacuje za novi korner.
Drugi produžetak pripao je gostima, iako nisu imali ovako dobre šanse kao Moslavina, no do promjene rezultata nije došlo.
Prišlo se izvođenju kaznenih udaraca, što je uvijek lutrija, a oni koji su se nadali kako će veći pritisak biti na igračima Rijeke prevarili su se. Tragičar je na kraju postao Bača, koji čak nije loše pucao, ali Zlomislić ga je pročitao i to je odlučilo pobjednika.
Igrači Moslavine svejedno mogu biti ponosni na ono što su pokazali i kako su se borili, što je prepoznala i publika koja se dugo na kutinskom stadionu nije okupila u ovolikom broju.

Cropix/PIXSELL